Jak zwalczyć pluskwy i prusaki w mieszkaniu?

Kupując używane meble często nie zastanawiamy się nad ryzykiem z jakim mamy do czynienia. Oczywiste dla nas jest że każdy kto decyduje się sprzedać używane rzeczy odpowiednio je przygotuje do sprzedaży. W przypadku mebli nie zawsze tak jest i możemy mieć z czasem problem dotyczący nie chcianych lokatorów.

Szczególnie mieszkając w bloku jesteśmy narażeni na występowanie pluskiew i prusaków. Ponieważ mogą się one pojawić nie tylko z kupionymi meblami. Najczęściej docierają do nas od problematycznych sąsiadów, którzy nie dbają o mieszkanie. Podobnie jak w przypadku kupionych mebli, w których owady te żyją. W obu sytuacjach wyeliminowanie tych owadów jest prawdziwym wyzwaniem.

Stosując standardowe preparaty i domowe sposoby na pluskwy nie zawsze problem jest zlikwidowany całkowicie. Zlikwidowanie kilku osobników w naszym otoczeniu nie gwarantuje usunięcia całej kolonii. Kluczowe do usunięcia jest siedlisko, w którym owady się rozmnażają. Jeśli się tego nie zrobi to możemy mieć pewność że po pewnym czasie problem powróci i stanie się bardziej uciążliwy niż dotychczas.

Można również skorzystać z usług firm, których specjalizacja to zwalczanie pluskiew. Warszawa jest jednym z kilku miast gdzie takie firmy świadczą szeroki zakres swoich usług. Wystarczy skontaktować się z taką firmą i przedstawić sytuację. Po ustaleniu szczegółów pracownik firmy sprzątającej przeprowadzi usuwanie pluskiew środkami chemicznymi. W skrajnych przypadkach gdy kolonia jest duża wymagane jest opuszczenie mieszkania na pewien okres czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *